Teatrotoč 2012

Festival se konal jako součást Letní Letné, Vyšehrátek2012 a Kutnohorského kulturního léta.

Teatrotoč 2011

Festival se konal v neděli prvního září v zahradě KCK Kampa. Představili se na něm studenti PIP s představením Plaváček a Loutky bez hranic s novými představeními. Byly i dílny a střelnice.

Teatrotoč 2010

Festival se konal v červenci 2009 v parku Kampa v nejteplejších dnech v roce. Studenti PIP zahráli představení Pinokio a mnoho dalších skupin a jednotlivců se úspěšně předvedlo před nadšenými diváky.

Teatrotoč 2009

Festival se konal ve dnech 19. až 11. července 2009 v ulici Na Kampě u Karlova mostu. Představili se na něm opět se svým uměním pouliční herci, loutkoherci, mimové, žongléři a chůdaři z Česka, Brazílie, Německa, Austrálie, Kanady, USA. Studenti DAMU, kteří se zúčastnili ročníku 2007 se již stali suverénními performery a s úspěchem představili několik nových projektů. Osmý ročník festivalu přinesl 75 představení, která zhléhlo 12 000 diváků.

Teatrotoč 2008

Festival se konal ve dnech 16. až 18. července 2008 opět v ulici Na Kampě u Karlova mostu a pokusně i na Můstku na Václavském náměstí. Představili se na něm opět se svým uměním pouliční herci, loutkoherci, mimové, žongléři a chůdaři z Česka a ze zahraničí. Studenti DAMU, kteří se zúčastnili ročníku 2007 s představením Zeleninové maso, se tento rok představili se svými sólovými projekty. Sedmý ročník festivalu přinesl 83 představení, která zhléhlo 15 000 diváků.

Teatrotoč 2007

Festival se konal ve dnech 2. až 4. července 2007 v Praze v ulici Na Kampě u Karlova mostu. Představili se na něm se svým uměním pouliční herci, loutkoherci, mimové, žongléři a chůdaři a proměníli prostor Kampy na divadelní jeviště. Pořádáním festivalu jsme se opět snažili vrátit živé umění do ulic Prahy tak, jak je to běžné ve všech metropolích světa. Tento rok proběhl šestý ročník festivalu, který přinesl 61 představení od 14 českých a zahraničních skupin.
V roce 2007 měl Teatrotoč poprvé charakter mezinárodního festivalu. Cílem bylo do projektu Teatrotoč zapojit větší množství mezinárodních účastníků a nalézt více pestřejších představení. Prostory Kampy se pak přeměnili obrazně i doslova na celodenní divadelní jeviště. Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost setkat se souvisle po celé tři letní dny na začátku prázdnin s nepřerušovaným blokem kvalitního umění presentovaného mladou generací umělců.

Teatrotoč 2006

V roce 2006 měl Teatrotoč dvě roviny. První byla již tradičně výroba, nastudování a presentace nového autorského představení, které se jmenovalo Tanec byrokracie. Druhá, nová rovina, byla produkce a realizace festivalu pouličních představení spojených do souvislého bloku. Celkem se festivalu zúčastnilo sedm divadelních souborů a odehrály dohromady 51 divadelních představení.
Cílem této inovace bylo do projektu Teatrotoč zapojit větší množství účastníků – tzn. i divadelních skupin i diváků – a nalézt více pestřejších představení a nové prostory, kde se tato představení odehrají.

Teatrotoč 2005

V roce 2005 jsme pořádali čtvrtý Teatrotoč. Zde jsme postupovali od dramaturgické přípravy přes vlastní výrobu loutek, až k realizaci představení, kterých jsme v Praze odehráli 19 a zhlédlo je přibližně 1000 diváků. Hráli jsme u Stavovského divadla, na nádvoří Klementina, v parku na Letné a na Kampě. Také jsme byli vybráni k účasti na festivalu pouličních divadel v Rakouském Linci.

nahoru